News

02.02.2016

BGP Junos - nowe szkolenie w ofercie NetContractor

Do naszego portfio szkoleniowego dodaliśmy nowe szkolenie Junos OS.
Szkolenie dedykowane jest dla inżynierów zaczynajacych swoją przygodę z systemem opearacyjnym Junos.
Podczas 2 dniowego szkolenia omawaimy system operacyjnym Junos, komendy lini poleceń, system webowy zarządzania, konfigurację i utrzymanie podstawowych usług sieciowych uruchomionych w systemie operacyjnym Junos.
Szkolenie umożliwia zdobycie niezbędnej wiedzy do pracy z systemem operacyjnym Junos uruchomionym na urządzeniach sieciowych firmy Juniper (przełączniki, routery, bramy usługowe SRX).

11.08.2014

Szkolenie BGP Junos

Do naszej oferty szkoleniowej wprowadzamy szkolenie z zakresu konfiguracji i utrzymania protokołu Border Gateway Protocol (BGP) w oparciu o system operacyjny Junos na platformach firmy Juniper.

Szkolenie dedykowane jest dla wszyskich inżynierów chcących poznać protokół BGP, jego możliwości oraz zastosowanie, a także sposoby konfiguracji polity routingu w oparciu o koncepcję Junos Policy Framework.

23.09.2013

Produkty Juniper Networks w portfolio NetContractor

Do naszego portfolio produktów sieciowych dołączają produkty firmy Juniper Networks.
Juniper Networks jest czołowym producentem szerokiej gamy, niezwykle wydajnych ruterów oraz zintegrowanych rozwiązań zabezpieczeń oferujących pełne bezpieczeństwo przy bardzo wysokiej wydajności i atrakcyjnym sumarycznym koszcie posiadania.

09.12.2012

Wsparcie techniczne Cisco SMARTnet w ofercie NetContractor

Do swojej oferty dołączyliśmy sprzedaż wsparcia technicznego Cisco Systems; usługi Cisco SMARTnet.

Przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkową ofertę w najlepszej cenie. Aby poznać nasze promocyjne ceny na usługi wsparcia technicznego Cisco Systems wystarczy zarejestrować się w naszym systemie i poprosić o przykładową wycenę konkretnej opcji serwisu.

Dowiedz się więcej o Cisco SMARTnet

01.12.2012

Otwarcie sklepu NetContractor

Z okazji 3 lat istnienia naszej firmy rozpoczynamy sprzedaż produktów firmy Cisco Systems w naszym nowym sklepie internetowym.

W naszej ofercie obecnie będą mogli Państwo znaleźć najpopularniejsze modele sprzętu sieciowego firmy Cisco Systems, jednakże na Państwa życznie jesteśmy gotowi zaoferować każdy sprzęt sieciowy w dogonej cenie.

Rozpoczynamy również sprzedaż wsparcia technicznego (Serwis TAC) firmy Cisco Systems dla wszystkich produktów będących w ofercie producenta w wyjątkowo promocyjnych cenach.

Zapraszamy do sklep.netcontractor.pl

01.12.2012

Trzecie urodziny NetContractor

Dokładnie 3 lata temu rozpoczeliśmy naszą działalność pod nazwą NetContractor.

Z tej okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym klientom, którzy nam zaufali i skorzystali z naszych usług.

Pozdrawiamy,
Zespół NetContractor 

28.11.2012

Audyt sieci dla bankowości detalicznej

Nasza firma zakończyła ponad 3-tygodniowy audyt sieci w głównej siedzibie jednego z liderów bankowości detalicznej w branży kredytów konsumenckich w Polsce.

Celem audytu była analiza infrastruktury sieciowej pod kątem zachowania wysokiego poziom bezpieczeństwa całego systemu IT i dotyczyła wszystkich komponentów sieciowych w siedzibie głównej klienta.

W zakres audytu wchodziła analiza i weryfikacja procesów zarządzania siecią, analiza podatności infrastruktury na ataki sieciowe w warstwie drugiej i trzeciej modelu ISO/OSI włącznie z testami penetracyjnymi, weryfikacja konfiguracji oraz usług pod kątem zgodności z najlepszymi praktykami i standardami sieciowymi. 

21.08.2012

Serwis NetCare w ofercie NetContractor

Serwis NetCare to usługa dostępna 24/7, 365 dni w  roku w ramach której oferujemy pełną opiekę serwisową sieci klienta umożliwiając zachowanie stabilności i ciągłości pracy infrastruktury sieciowej, minimalizując czas przestoju w przypadku awarii zapewniając szybką diagnozę i rozwiązanie problemu.

Dowiedz się więcej o Serwis NetCare>>

30.07.2012

Nowy portal rozwiązań Cisco Systems

Miło nam poinformować, iż wdrożyliśmy dla Państwa nowy portal dotyczący rozwiązań Cisco Systems w którym będą mogli Państwo znaleźć zawsze aktualne informacje odnośnie produktów, usług i technologii firmy Cisco Systems.

Portal zawiera wyselekcjonowane informacje, zaprezentowane w przejrzysty sposób które pomogą Państwu szybko i w łatwy sposób zapoznać się z aktualnymi trendami, technologiami i rozwiązaniami firmy Cisco. Dodatkowo znaleźć będzie można różnego rodzaju kalkulatory biznesowe, preznetacje, ciekawe artykuły, studia przypadków oraz informacje o specjanych ofertach przygotowanych przez Cisco Systems, które można zrealizować we współpracy z firmą NetContractor.

Zapraszamy do odwiedzenia portlalu na stronie http://www.netcontractor.pl/solutions/cisco/

17.04.2012

NetContractor uzyskał tytuł certyfikowanego partnera Cisco Select

Miło nam poinformować, iż w dniu 17.04.2012 nasza firma uzyskała tytuł certyfikowanego partnera Cisco Select specjalizującego się w rozwiązaniach dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Select Certified Partner

Small Business Specialized Partner

28.03.2012

Konfiguracja Cisco ASA -30%

Nowa promocja w ramach usługi konsultingu i audytu sieci.

Klientowi w ramach Promocji przysługuje rabat promocyjny w wysokości 30% na prace inżynieryjne NetContractor, który może być wykorzystany w celu realizacji poniższych usług:

Usługa audytu istniejącej infrastruktury sieciowej w zakresie styku z Internetem lub części sieci Klienta w której wykorzystane będzie urządzenie filtrujące ruch Cisco ASA.

Przygotowanie projektu konfiguracji rozwiązania z wykorzystaniem Cisco ASA.

Wdrożenie projektu konfiguracji Cisco ASA w sieci Klienta.

Regulamin Promocji

05.03.2012

Cisco Forum 2012

W dniach 21 - 23 marca 2012 r. w Hotelu Mercure Kasprowy w Zakopanem odbędzie się kolejna edycja Cisco Forum, jedna z największych konferencji technicznych w Polsce, zorganizowana i przygotowana w całości przez inżynierów dla inżynierów. Nie może nas tam zabraknąć :). Do zobaczenia.

Cisco Forum 2012

21.01.2012

NetContractor na YouTube

Zapraszamy na nasz nowy kanał NetContractor w serwisie YouTube.
Mamy przyjemność przedstawić Państwu pierwszy z serii technicznych klipów w której będziemy poruszać zaawansowane rozwiązania sieciowe i sposoby ich konfiguracji.

Kanał NetContractor

09.11.2011

Cisco Expo 2011 po raz 10

17 i 18 listopada 2011r. odbędzie się dziesiąta edycja Cisco Expo. Tematem przewodnim będzie znaczenie infrastruktury sieciowej jako kompleksowej platformy, dzięki której przedsiębiorstwa są w stanie zyskać elastyczność, zwiększyć produktywność oraz optymalizować koszty.

http://www.cisco.com/web/PL/expo2011/index.html

20.07.2011

QoS Values Calculator - poszukiwany!

Ideą naszego bloga jest współdzielić wiedzę i wyjaśniać szczegóły dotyczące technologii sieciowych w obszarze tematyki routingu, switchingu i bezpieczeństwa. Hasło naszego bloga to Technologie Sieciowe Bit po Bicie, dlatego staramy się aby opisy prezentowanych technologii i zagadnień były szczegółowe, unikalne, a co najważniejsze technicznie interesujące. Zależy nam by tematy przez nas poruszane były aktualne i odpowiadały obecnym trendom technologicznym. Choć niestety nasze posty ukazują się nieregularnie i jest ich tylko kilkadziesiąt, to już dziś możemy się pochwalić kilkunastotysięcznym licznikiem odwiedzin. Największą popularnością wśród internautów cieszy się nasz QoS Values Calculator, którego liczba ściągnięć przekroczyła właśnie liczbę 900. Cieszymy się, że nasze artykuły pozwalają Państwu przybliżyć w przyjazny sposób tematy sieciowe oraz są pomocne w codziennej pracy.

Zachęcamy Państwa do wysyłania komentarzy oraz propozycji tematów które chcieliby Państwo znaleźć na naszym blogu.

Zapraszamy na NetContractor’s Blog.

Pozdrawiamy,
Zespół NetContractor

28.05.2011

Aktualizacja oprogramowania Cisco IOS

Jak wynika z raportu analitycznego firmy Dimension Data ponad 73% zbadanych firm posiada co najmniej jeden poważny błąd w oprogramowaniu urządzeń sieciowych marki Cisco który może umożliwić nieautoryzowane przejęcie kontroli nad systemem.
Chodzi tu o błędy które zostały już dawno zdefiniowane oraz co do których producent udostępnił odpowiednią aktualizację.

"Dla hakera obecność takiej luki to coś w stylu szeroko otwartych, zachęcających do wejścia, drzwi. Gdy ktoś planuje atak, w pierwszej kolejności będzie sprawdzał, czy w systemie nie ma jakichś znanych od dawna luk w zabezpieczeniach - bo to najłatwiejszy sposób na zaatakowanie firmy" - skomentował Neil Campbell, global security manager w Dimension Data.
"Oczywiście, zdajemy sobie sprawę z tego, że aktualizowanie oprogramowania jest dla firm wyzwaniem i wciąż nie wszystkie firmy zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to istotne. Co więcej - w wielu korporacjach specjaliści IT skupiają się na usuwaniu błędów z aplikacji i systemów operacyjnych komputerów PC, a przecież równie ważne jest regularne aktualizowanie sprzętu sieciowego" - dodał Cambell.

Bieżące informację o nowo wykrytych lukach oraz zagrożeniach można znaleźć na oficjalnej stronie Cisco Product Security Incident Response Team.

A jak wygląda stan oprogramowania w twojej firmie? Skorzystaj z usługi audytu i wykonaj przegląd swoich urządzeń sieciowych.

04.02.2011

Rośnie liczba ataków DDoS

Co roku coraz więcej witryn jest atakowanych przy użyciu metody DDoS (Distributed Denial of Service). Firma Arbor Networks opracowała dokument "2010 Infrastructure Security Report", w którym można przeczytać, że sprzyja temu fakt niepoprawnego wdrażania systemów bezpieczeństwa, przy instalowaniu np. zapory i aplikacji IPS (Intrusion Prevention System) tuż przed serwerami.

W raporcie, opracowanym po przeanalizowaniu ankiet wysłanych do 111 firm świadczących usługi sieciowe, można przeczytać, że ataków DDoS ciągle przybywa i są one coraz bardziej agresywne. I tak np. w 2010 r. odnotowano pierwszy atak DDoS generujący ruch większy niż 100 Gb/s (czyli dwukrotnie większy niż odnotowany w 2009 r. i 10-krotnie większy niż w 2005 r.). Wzrasta też liczba takich ataków. Prawie 25% respondentów odpowiedziało, że w ciągu miesiąca odnotowują 10 i więcej ataków DDoS.

Z raportu wynika jednoznacznie, że ataków DDoS będzie przybywać. Chodzi tu zarówno o częstotliwość ataków, jak i ich siłę. Zabrzmi to może paradoksalnie, ale przyczyniają się do tego coraz lepiej zaprojektowane systemy bezpieczeństwa, gdyż włamywacze są wtedy zmuszeni do opracowywania coraz to bardziej wyrafinowanych metod atakowania serwerów.

21.12.2010

Kosztowne przestoje w IT

Straty ponoszone przez europejskie firmy w wyniku przestojów związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem środowiska informatycznego sięgają 17 mld euro rocznie.

Z analiz przeprowadzonych na zlecenie firmy CA Technologies wynika, że przypadające na jedną, zatrudniającą ponad 50 osób firmę przestoje wynikające z wadliwego działania rozwiązań teleinformatycznych trwają łącznie ok. 14 godzin w skali roku. Statystycznie kolejne 9 godzin w roku zajmuje przywracanie danych i pełnej sprawności organizacji. Zdaniem ekspertów w skali całej Unii Europejskiej przekłada się to straty rzędu 17 mld euro. Wartość ta stanowi ok. 13,5 proc. wspólnotowego budżetu. Dla porównania warto dodać, że sumaryczna wysokość strat powodowanych przez nieprawidłowe funkcjonowanie korporacyjnych systemów IT w amerykańskich firmach wynosi w przeliczeniu ok. 20 mld euro.

Źródło

13.12.2010

Nowa odsłona NetContractor

Mamy przyjemność przedstawić Państwu nową odsłonę naszej witryny. Nowe funkcjonalności pomogą Państwu na łatwy i wygodny kontakt z naszymi konsultantami oraz szybkie dzielenie się informacją ze znajomymi. Osoby techniczne zapraszamy na nasz Blog gdzie nasi specjaliści prezentują technologie sieciowe, przykłady konfiguracji oraz sposób implementacji rozwiązań na sprzęcie Cisco Systems. Zapraszamy do współpracy!
NetContractor

Wszelkie znaki towarowe użyte na stronie stanowią własność uprawnionych spółek.


© Copyright NetContractor. Wszelkie prawa zastrzeżone.